Chystáte se na ples?

Čeká Vás v následujících měsících ples či významná akce? Na těchto akcích se klade důraz především na etiketu a dresscode, a co si budeme povídat, vše musí být jednoduše perfektní. Na pozvánkách proto bývá uvedený dresscode, který všem účastníkům napoví, v jakém oděvu mají dorazit. Pokud se na pozvánce objeví termín black tie, tak jistě víte, že potřebujete smoking, bílou košili, černého motýlka a kvalitní, nejlépe lakované boty. Žádná kravata, žádný pestrobarevný motýlek a už vůbec ne černý oblek. Pokud na pozvánce dresscode uvedený není, ale akce se koná po osmnácté hodině, automaticky se podle pravidel etikety počítá s black tie.
A jak by takový smoking v rámci black tie měl vypadat? Od klasického obleku se liší hned v několika detailech. Barva je přípustná černá nebo maximálně temně modrá (noční modř), sako smokingu je jednořadé nebo dvouřadé a oproti klasickému saku jsou jeho klopy potažené lesklým černým hedvábím (klopa je nejčastěji špičatá nebo šálová). Hedvábím jsou potaženy i knoflíky, a to jak přední, tak i rukávové. Kalhoty mají na vnějším švu našitý úzký hedvábný lampas, tzv. galon.
Ke smokingu patří smokingová košile, ta je bílá a má dvojité manžety, které se zapínají na manžetové knoflíčky. Přední část zakrývá skládaná náprsenka. Zapínání může být na smokingové knoflíčky (velmi formální a slavnostní varianta) a nebo skryté. Jako doplněk ke smokingu potřebujete černý vázací motýlek, bílý kapesníček a hedvábný smokingový pás. A co boty? Ty jedině černé oxfordky, ideálně lakýrky!

Teď už víte, jak se správně obléct na akci typu black tie. Co dělat v případě, že smoking nevlastníte a příležitostí pro jeho využití se Vám moc nenabízí? Pořízení smokingu znamená jistou investici a přeci jenom, pokud na akce takové typu chodíte velmi zřídka, je dost možné, že jste se jeho koupi doposud vyvarovali.

My dobře víme, že v tomto případě se jako řešení nabízí půjčovna smokingu. Najít však smoking, ve kterém budete vypadat a také se cítit dobře, je velice těžké, zejména bez jakýchkoliv úprav. Jelikož si potrpíme na kvalitu, rozhodli jsme se tento rok nabídnout možnost zapůjčení smokingu přímo u nás. Pro dokonalejší výsledek Vám smoking upravíme, aby skvěle padl a zapůjčíme i nezbytné doplňky.

Ať už se Vám nechce či nemůžete investovat do pořízení vlastního smokingu a máte zájem o zapůjčení od nás, přečtěte si více o nabídce na našich stránkách.

Pamatujte si, že ve smokingu se musíte cítit příjemně, budete v něm totiž trávit celý večer a o pohyb nebude nouze. Na závěr bychom Vám chtěli popřát příjemnou zábavu.